Apel w obronie dr. n med. Marka Kozaka

wpis w: Borelioza | 0
Coraz częściej słychać w mediach o tym jak wzrasta ilość zachorowań na boreliozę. Dopóki ta choroba nie dotknie Ciebie lub kogoś bliskiego, po prostu się tym nie interesujesz. Takie jest życie. Gdy jednak zachorujesz, wtedy szukasz ratunku. I zrobiłbyś wszystko, aby się wyleczyć. Sama przez to przeszłam. Miałam nadzieję, że leczenie szpitalne pomoże, ale tak się nie stało. Wiedza akademicka w tym momencie się kończy. Pozostajesz sam z chorobą. Znam to z autopsji. Nie oznacza to jednak, że nadal masz cierpieć. Istnieje inna alternatywna metoda leczenia, która daje nadzieję chorym – nazywa się ILADS. Potwierdzam, ta metoda działa. Dzięki właśnie takiemu leczeniu, zapomniałam co to borelioza i choroby odkleszczowe, jednak tysiące innych chorych wciąż tkwi w bólu i cierpieniu. W Polsce jest niewielu lekarzy, którzy potrafią w ten sposób leczyć. Dziś próbuje się odebrać możliwość takiego leczenia. Rzecznik Praw Pacjenta, na skutek nagonki dziennikarskiej i reportażu pt. Podziemie prowadzi postępowanie wyjaśniające wobec dr. n. med. Marka Kozaka. To właśnie dzięki Niemu i wdrożonemu leczeniu, objawy chorobowe znikają, pacjenci wracają do zdrowia, a wyleczeni zyskują drugie życie i mogą zapomnieć o traumie związanej z chorobą. Tak właśnie było ze mną. Dlatego proszę wszystkich, teraz kiedy jeszcze jest ta możliwość, stańmy w obronie lekarza. Ofiarą nagonki medialnej i wszczętego postępowania wyjaśniającego stał się człowiek, który prowadzi skuteczne leczenie.
Teraz jest ten czas, aby zwrócić się bezpośrednio do Rzecznika Praw Pacjenta, aby otworzył się na prośbę chorych, wysłuchał pacjentów i zadbał o ich skuteczne leczenie. Chorzy chcą zachować możliwość wyboru metody leczenia, co jest podstawowym prawem pacjenta tym bardziej, że koszty leczenia ponoszą sami pacjenci. Do Rzecznika Praw Pacjenta w tej sprawie została wysłana petycja podpisana przez chorych, ich bliskich i przyjaciół, którzy najlepiej znają tę chorobę bo borykają się z nią na co dzień.
Proszę wszystkich tych, których dotknęła ta choroba, ich rodzin i bliskich o napisanie do Rzecznika Praw Pacjenta zarówno na adres poczty e-mail jak i listownie swojego apelu w obronie Doktora.
Dziś jest ten czas, teraz, bo jutro ta choroba może dotknąć Ciebie, i co wtedy?
Biuro Rzecznika Praw Pacjenta
ul. Młynarska 46
01-171 Warszawa
kancelaria@rpp.gov.pl
z całego serca proszę
borelka.pl